Image
Image
Image
Image

БІБЛІОТЕКА

     Історія бібліотеки Кременецького лісотехнічного коледжу розпочалась  з 1892 року, одночасно із заснуванням сільськогосподарської школи. Це була унікальна бібліотека, яка належала спочатку графу Вороніну, а потім перейшла в користування школи. Найцінніші її скарби – дві тисячі томів книжок на французькій, російській, польській мовах. У 1920 році, коли Кременеччина відійшла до Польщі, сільськогосподарську школу ліквідували і разом з тим пропала значна частина літератури. Восени 1921 р. польська влада відкрила агрономічну школу з лісовим відділенням і бібліотека знову відновила свою роботу.
Image
Image
      Сучасний бібліотечний комплекс розташований в окремому приміщенні, який належить закладу. Загальна площа бібліотеки становить 234м2, враховуючи книгосховище, абонемент та читальну залу, у якій встановлено 16 комп’ютерів, два принтери, ксерокс, сканер, проєктор. 
      Книжковий фонд бібліотеки навчального закладу  складає 16204 примірники літератури. 
Завідувач книгозбірні координує свою діяльність з адміністрацією та педагогічним колективом навчального закладу. План роботи є складовою плану навчально-виховної роботи коледжу.
У своїй діяльності бібліотека керується Конституцією України, Законом України «Про освіту», Законом України «Про бібліотеку і бібліотечну справу», нормативними актами і документами з бібліотечної справи органів управління навчальними закладами України та Положенням про бібліотеку.
Поповнення фонду здійснюється завдяки Тернопільському державному підприємству по торгівлі МОНУ, тісній співпраці викладачів з Національним лісотехнічним університетом України. Нещодавно розпочато співпрацю з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти. Замовлення літератури здійснюється  у видавництвах «Знання», «Ліра –К», «КОНДР», «АРІЙ».
Бібліотека навчального закладу здійснює бібліотечно-інформаційне та культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час, розвиває творчі здібності та пізнавальні інтереси студентів  через відповідні технології інформаційної та масової роботи. Вона включає проведення виховних, просвітницьких та інформаційних годин, бесід та усних журналів, презентацій та обговорення нових книг, оформлення книжкових виставок та тематичних поличок, фотозон та виставок картин.
На базі бібліотеки діє Мистецька вітальня, де проводяться майстер-класи з різних технік мистецтва. Працівники бібліотеки надають можливість для всіх, хто бажає проявити себе у творчості, навчитися робити щось своїми руками. Майстер-класи досить швидко набули популярності не тільки серед студентів, а й працівників коледжу. 
    Найбільш цікавою формою роботи з групою читачів – літературний театр, інсценування п’єс.
У бібліотеці зібрано методичне забезпечення всіх навчальних дисциплін (конспекти лекцій, методичні розробки, матеріали самостійної роботи, курсові, у тому числі для студентів заочної форми навчання), а також їх електронні версії, що спрощує умови самостійної підготовки студентів до занять. Бібліотека володіє необхідними ресурсами та оригінальними краєзнавчими документами – книгами, збірками матеріалів, архівними джерелами, бібліографічними посібниками, періодичними виданнями; інформує та консультує; упроваджує нові суспільно корисні ініціативи. Із числа бібліотекарів підготували екскурсоводів, які опанували різні прийоми показу об’єктів та форми розповіді про них, а також сприяють формуванню привабливого маршруту з метою профорієнтаційної роботи. 
Протягом декількох років студенти коледжу з працівниками книгозбірні відвідують Західноукраїнський форум творців і шанувальників української книги «Книжковий гостинець», який проходить у Центральній бібліотеці імені Юліуша Словацького. 
    Завдяки сучасним інформаційним технологіям роль бібліотеки у збереженні національної ідентичності є надзвичайно вагомою , а працівники бібліотеки й надалі вдосконалюють нові методи. 

Контакти

Адреса: вул. Молодіжна, 1, с. Білокриниця
Кременецький р-н, Тернопільська обл.
Телефон:
(03546)52-4-04 приймальна директора
(03546)52-5-81 заочний відділ
(03546)52-3-70 бухгалтерія
Email: kltk1892@gmail.com

Зараз на сайті

На сайті 14 гостей та 0 користувачів