Природничо-математичні дисципліни
Циклова комісія
Циклова комісія природничо-математичних дисциплін
Обˊєднує викладачів, які формують базову підготовку студентів - фундамент для здобуття майбутньої професії в Кременецькому фаховому лісоколеджі.
В її складі працюють 9 викладачів.
Дроздова Е.Л., Січковська С.С., Черняк К.В., Чуповська О.Р., Росіцька Л.В.
Дроздова Е.Л., Січковська С.С.
Січковська С.С.
Циклова комісія була заснована в 1982 р. В різні періоди її очолювали викладачі - майстри педагогічної справи: Павловська Н.Г., Дунець Н.Ф., Нечипорук С.І., Алкіна Г.В., Черняк К.В., Бончик М.М. Зараз циклова комісія працює під керівництвом Січковської С.С.
До структури циклової комісії входять предмети: математика, фізика і астрономія хімія, біологія, географія, основи інформатики, основи вищої математики.
Педагоги циклової комісії навчально-виховну та методичну роботу спрямовують на формування в студентів фундаментальних знань та вмінь. У своїй діяльності вони вміло поєднують традиційні форми, методи, прийоми навчальної роботи з сучасними інноваціями.
Зусилля викладачів спрямовані на вдосконалення навчально-методичного забезпечення загальноосвітніх та базових дисциплін.
Основні завдання циклової комісії спрямовані на розробку та використання методичної системи взаємного вивчення природничо-математичних та професійно-орієнтованих дисциплін, та впровадження інтегрованого навчання та комп’ютерних технологій, підвищення ефективності та якості знань шляхом використання інтерактивних та інноваційних методів навчання, на впровадження особистісно-орієнтованого підходу з урахуванням міжпредметних інтеграцій, на підвищення професійної компетентності викладачів, пропаганді передового досвіду в навчально-виховній роботі.
На сьогоднішній день циклова комісія розробляє і впроваджує нові особистісно-орієнтовані методи підготовки фахівців. Важливим завданням викладачів комісії є якісна підготовка фахівців і забезпечення їх ефективної адаптації до умов сучасного інформаційного суспільства. Викладання дисциплін спрямовується на формування знань у галузі теоретичних основі інформатики, вмінь і навичок використання прикладних систем, опрацювання економічних даних, сучасних комп’ютерно-інформаційних технологій у професійній діяльності. Стратегія підготовки студентів ґрунтується на принципах фундаментальності та цілісності надання знань, їх практичної спрямованості, індивідуалізації навчання, наукового та системного підходів. Навчальні програми орієнтовані на підготовку спеціалістів зі знаннями, достатніми для адаптування до сучасного світу високих технологій, спрямовані на опанування студентами нових інформаційних технологій як у теоретичному, так і в практичному плані.
Викладачі впроваджують у навчальний процес нові методи викладання з використанням сучасних технічних засобів та інформаційних технологій, наполегливо працюють над підвищенням загальноосвітньої компетенції студентів, удосконаленням рівня їх комп’ютерної грамотності, культури володіння інформаційними технологіями.
Викладачі комісії дбають про високий рівень професійної майстерності, впроваджують сучасні технології навчання та виховання студентів. У своїй роботі вміло поєднують традиційні форми і технології дистанційного навчання,використовують платформи Google Meet, Zoom, Важливими завданням є виховання інформаційної культури як складової загальної культури студентів, розвиток їх алгоритмічного мислення, ознайомлення з можливостями і застосування комп’ютерів та різних технічних засобів.
При кабінетах діють гуртки, де студенти поглиблюють знання з предметів, займаються науково-дослідною роботою.
Викладачі циклової комісії беруть участь в обласних метод-об’єднаннях викладачів математики, інформатики, біології, географії, фізики.
Студенти беруть участь в обласних олімпіадах з математики, біології, хімії, інформатики.
Члени циклової комісії природничо-математичних дисциплін – в постійному творчому пошуку шляхів досягнення максимальної результативності у формуванні особистості майбутніх фахівців лісової галузі.
Склад циклової комісії
Викладачі
ГОЛОВА ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ ДИСЦИПЛІН
Січковська Світлана Степанівна
Спеціаліст вищої категорії, викладач - методист,
Відмінник освіти України
Освіта: Тернопільський державний педагогічний інститут
Предмет, який викладає: Основи вищої математики, Фізика і Астрономія
Педагогічна проблема, над якою працює викладач: ,,Використання інноваційних методів навчання при викладанні предмету основи вищої математики''.
- Свідоцтво про підвищення кваліфікації СПК № 021397651516420 вчителів математики 29.10.2020р. 30 год.
- Сертифікат NT210931 “Формули успіху сучасного вчителя математики” Тернопільський національний педагогічний університет ім. Я. Галана 26.09.2021р. 6год.
- Сертифікат про участь в роботі науково-практичного семінару “Використання електронних освітніх ресурсів при вивчені фізики та астрономії в умовах змішаного навчання” 13.04.2021р. 4год.
- Сертифікат про закінчення курсу “ Підвищення кваліфікації педагогічних представників : нові вимоги й можливості “ через платформу Prometheus 17.11.2021р. 15год.
- Сертифікат про закінчення курсу “Наукова комунікація в цифрову епоху” через платформу Prometheus 17.11.2021р. 90год.
- Сертифікат №GDTFE 03-Б-02587 про закінчення курсу “Цифрові інструменти GOOGLE для освіти” ТОВ” Академія цифрового розвитку” 16.10.2022р. 30год.
- СВІДОЦТВО № B824-4426957 про підвищення кваліфікації під час вебінару «Реалізація діяльнісного підходу до навчання за допомогою інтерактивних конспектів” 9.02.2023р. 2год
Дроздова Елла Леонтіївна
Спеціаліст вищої категорії, викладач - методистПредмет, який викладає: Хімія та Біологія
З 1996р. по 1998 н.р. працювала вчителем хімії і біології у Гаївській ЗОШ І-ІІ ст.
У коледжі працює з 01.09.1998р. з 2001 р. методист денного відділення.
Дроздова Елла Леонтіївна постійно працює над вдосконаленням методичного забезпечення предмету, підвищенням ефективності проведення лабораторних і практичних робіт з хімії та біології, застосуванням сучасних інноваційних педагогічних технологій дистанційного навчання.
Підвищення кваліфікації:
Тернопільському ОКІППО, свідоцтво СС-02139788/006123-20 30.09.20 р. (30 год.); свідоцтво СС-02139788/000228-21 21.01.21р . (30 год.);
свідоцтво СС-02139788 /003095-22 14.04.22р. (30 год.);
свідоцтво СС-02139788/000527-22 02.02.23р . (30 год.);
у ТОВ «Академія цифрового розвитку»
сертифікат №GDTfE-03-Б-00219 виданий 16.10.2022 р. (30 год.)
сертифікат №GDTfE-03-С-02479 виданий 23.10.2022р. (15год.).
Росіцька Леся Вікторівна
Спеціаліст вищої категоріїПредмет, який викладає: Математика, Комп'ютерна графіка, Обчислювальна техніка і програмування, Комп'ютерні технології
Рівненський державний гуманітарний університет, 2020р., спеціальність Середня освіта (Математика)
Педагогічна проблема, над якою працює викладач: "Використання технологій змішаного навчання при вивченні дисциплін"
ФЕДОТОВА ВІКТОРІЯ ВАДИМІВНА
Спеціаліст II категоріїПредмет, який викладає: Інформатика
Педагогічна проблема, над якою працює викладач: "Використання інноваційних технологій на уроках інформатики"
Черняк Катерина Володимирівна
Спеціаліст вищої категоріїПредмет, який викладає: Біологія та Екологія, Основи екології, Захист України (основи медичних знань)
Педагогічна проблема, над якою працює викладач: "Впровадження інтерактивних технологій на заняттях біології та екології під час дистанційного навчання"
Чуповська Ольга Ростиславівна
Спеціаліст вищої категоріїПредмет, який викладає: Математика, Вища математика, Економіка підприємств
Педагогічна проблема, над якою працює викладач: "Використання новітніх технологій для розвитку творчої особистості"
Цісарук Віта Миколаївна
Спеціаліст II категоріїПредмет, який викладає: Фізика і Астрономія
Педагогічна проблема, над якою працює викладач: "Використання інноваційних технологій при викладанні предмету фізика і астрономія"
Годун Петро Іванович
Спеціаліст I категоріїПредмет, який викладає: Фізика і астрономія
Цісарук Роман Юрійович
Спеціаліст I категоріїПредмет, який викладає: Інформатика
Заходи циклової комісії
Природничо-математичні дисципліни
Засіданні обласного методичного об’єднання викладачів інформатики та комп’ютерних технологій
Засідання обласного методичного об’єднання викладачів біології
Дистаційне засідання
Методичне об'єднання викладачів математики
Заняття з хімії
Засідання викладачів біології
Гра Математичний марафон
(викладач Росіцька Л.В.)
Міжнародний вебінар
Математичний брейн-ринг
Інтернет-олімпіада
«На Урок» (Зима 2023).
Тиждень циклової комісії
Подорож по країні інформатиків
Інтелектуально-розважальна гра
Конференція: Подорож Всесвітом
Олімпіада з біології
Викладач Черняк К.В.